środa, 24 października 2012

Życie z autyzmem ....


Witam wszystkich serdecznie na NASZYM /moim i Tomka / Blogu . 

Nasz blog kierujemy do WSZYSTKICH, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o Autyzmie ale nie o medycznych zawiłościach tej choroby, ale o codziennym życiu, radościach i smutkach.  
Przez prawie Dwa lata diagnozowaliśmy Tomka w szpitalach, u różnych specjalistów, jedni zaprzeczali, drudzy potwierdzali AUTYZM. 
Dziś wiem, że nie taki AUTYZM STRASZNY, od ok. 15 miesięcy  Tomek uczęszcza na zajęcia indywidualne z terapeutą i logopedą. Dzięki ich sercu i pracy jaką włożyły obie Panie w terapię, Tomek stał się zupełnie innym chłopcem .Bardzo chętnie uczęszcza na swoje zajęcia, uwielbia pracę przy stoliku, opanował pory roku, pogodę, potrafi powiedzieć jak się nazywa, opanował wiele innych umiejętności, których nie sposób w kilku słowach opisać. Jeszcze pół roku temu Tomek nie mówił praktycznie nic, dziś uczy się budować proste zdania. Przed miesiącem usłyszałam po raz pierwszy z ust mojego synka słowo MAMA :-) ! 
WARTO BYŁO TYLE CZEKAĆ :)))


Pani Magdo i Pani Olu DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI!!!Ostatnio zadano mi pytanie, czy Tomek WYROŚNIE z AUTYZMU?

NIESTETY NIE ! 

Pytanie to uświadomiło mi, ze tak naprawdę otacza nas w koło dużo osób, które znają TEN TERMIN, ale tak naprawdę niewiele wiedzą na temat tej choroby.

AUTYZM, to nieuleczalna choroba, nie ma na nią cudownego leku, ale nie można się PODDAWAĆ, 
trzeba z nią walczyć o lepsze życie /lepsze funkcjonowanie Tomka dziś, jutro i w przyszłości!Tomek/w środku/ z BRAĆMI, choć rywalizują ciągle o wszystko, BIJĄ SIĘ JAK NA BRACI PRZYSTAŁO, to NA PEWNO BARDZO SIĘ KOCHAJĄ !


1 komentarz:

  1. Jest jeszcze jedna osoba ktora wklada duzo milosci i ciepla w prace z Tomkiem kazdego dnia. Osoba ktora robi wszystko by latwiej mu bylo w przyszlosci...a mianowicie jego kochana MAMA. Nie mozna tez zapomniec o Tacie, dzieki ktorego ciezkiej pracy terapia Tomuli jest mozliwa!

    OdpowiedzUsuń