poniedziałek, 2 czerwca 2014

Przedszkole integracyjne - MOKRONOSEK....

.... żałuje, że nie trafiłam do tego miejsca od początku naszej edukacji przedszkolnej.
W ostatnim czasie szukałam nowego przedszkola integracyjnego dla mojego Deszczowego Ludka i po bardzo długich poszukiwaniach, burzliwych rozmowach z właścicielami udało się trafić na wyjątkowe miejsce, w którym gości uśmiech, zaangażowanie i pozytywne nastawienie do świata dziecka. 
W końcu Tomasz trafił do przedszkola, w którym jest podział na grupy wiekowe i w którym jest INTEGRACJA  nie tylko w nazwie!!! 
Tomasz trafił do swojego rocznika dzieci urodzonych w 2008 roku, grupy są ok. 14 osobowe i w grupie jest do 4 dzieci z orzeczeniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Każda grupa ma po dwie Panie, w przedszkolu są bardzo dobre warunki, a ogród jest jak z bajki. Choć jest to przedszkole niepubliczne, to ma dużo grup, dużą stołówkę, gdzie dzieci mają szansę spożywać wspólne posiłki, moim zdaniem po takim miejscu naszym dzieciom będzie łatwiej zaklimatyzować się w szkole. Polecam umówić się na spotkanie i osobiście porozmawiać z dyrekcją przedszkola http://www.mokronosek.pl
Dzisiaj Tomasz jest tam pierwszy dzień bez mamy :))), rano jak wstał mówił, że idzie do nowego przedszkola, do dzieci i bardzo się cieszył. To już trzecia zmiana, jednak Tomek nie ma problemu z adaptacją do nowego miejsca, co nie ukrywam bardzo mnie cieszy! Co do odległości od domu, to obwodnicą autostradową ok 40 km, ale co tam warto! W przypadku dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nie liczy się odległość tylko miejsce, w którym dzieci mają szansę na lepszy start później w szkole. 
Drodzy rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jeżeli macie wątpliwości co do miejsca, w którym jest wasze dziecko nie bójcie się zmian, dziecko szybko je zaakceptuje, musicie mu tylko na to pozwolić. 

Trzymam kciuk za mojego Deszczowego Ludka żeby szybko zaklimatyzował się w nowym miejscu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz