niedziela, 22 września 2013

Cudowna moc....

... komputera :)


U nas w domu, komputer, to nagroda, coś, co chłopcy dostaną jak zbiorą odpowiednią ilość plusów za pracę z terapeutką w przypadku Tomka i przestrzeganie zasad obowiązujących w zerówce w przypadku Pawła i Łukasza. A ponieważ chłopcy, tak jak wszystkie dzieci /i nie tylko dzieci ;)/ uwielbiają grać na komputerze, jest on dla nich silną motywacją. 
Dzięki "GRZE NA KOMPUTERZE" Tomasz od tygodnia pije lekarstwa /już trzy, a nie tylko nurofen, który pamięta z reklamy/ i daje sobie nawilżyć nos, co nie jest takie przyjemne. Bardzo się cieszę, bo jeszcze niedawno nie było mowy, o wypiciu przez Tomka jakiego kolwiek lekarstwa. Przed tygodniem, kiedy Tomasz zachorował i nie chciał za żadne cuda świata wypić lekarstwa, obiecałam mu, że jak wypije wszystkie lekarstwa, to w nagrodę dostanie komputer i poskutkowało Tomasz wypił i dostał swoją upragnioną nagrodę, tak było przez dwa dni, teraz pije lekarstwa bez nagród :))).


Jest jeszcze coś, czego sprawcą jest nasz "cudowny komputer", a mianowicie już czwarty dzień Tomasz sam chodzi do TOALETY zrobić "kupkę", to jest niesamowite, powiem szczerze, że jeszcze sama nie mogę w to uwierzyć. Albo mówi, że idzie do toalety zrobić kupkę, albo idzie bez słowa, bierze swoją książkę z zagadkami, mówi swój ulubiony wierszyk i działa.

"Mała szara niepozorna,
 wyrosła na skałach,
otuliła się futerkiem,
 bo zmarznąć nie chciała.
Kiedy ją spotkamy,
zrywać jej nie wolno.
Jest rośliną bardzo rzadką
i jest pod ochroną."  

Marta Berowska "Zagadki dla Malucha"

Tego wierszyka Tomasz nauczył się błyskawicznie, otwiera ksiażeczkę na stronie z tym wierszykiem i udaje, że czyta.

 Jak już jest po wszystkim, mówi brawo, dostaniesz komputer :))). Fajne jest też to, że nie musi go dostać od razu, najczęściej mówię, że dostanie po obiedzie i cierpliwie czeka. Dzięki temu sam już też chodzi do toalety siusiu, nie trzeba już mu przypominać :))).
To jest niesamowite, komputer czyni cuda :))))
Mam nadzieję, ze Pani Magda nam wybaczy taką ilość komputera przez ostatnie dni i przymknie oko na Tomka rozkojarzenie . 

Tomasz na komputerze lubi stronę z kolorowankami  www.kolorowankimalowanki.pl i z puzzlami www.grypuzzle.pl 


WSZYSCY jesteśmy BARDZO DUMNI Z NASZEGO DESZCZOWEGO LUDKA!!!


wizyta w ZOO

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz